Kovalı Z - Elevatör

Ürün Detayları

Kovalı Z-Elevatör, taşınacak ürünü bir veya daha fazla besleme noktasından, dikey ve yatay olarak taşımak için kullanılır. Zincir tarafından taşınan birbiri ardına dizilmiş plastik kovalar ile iletim sağlanmaktadır. Zincirler basit bir kılavuz üzerinde hareket eder ve sürtünme zorlama yoktur. Çoklu çıkışa sahip elevatörlerde kovalar, boşaltma yerinde devrilme ile boşaltılır. İsteğe bağlı olarak kovalar antistatik veya paslanmaz olabilir.

İletim sırasında ürün başka bir taşıyıcı sisteme transfer olmadan yatay, dikey veya eğimli yapılandırmalar ile taşınabilir. Taşınan ürünler dikkatli şekilde, zarar görmeden ve sessizce iletilir.

Sınırlı alanlarda kullanım için modüler yapıdadır. Yapı değişikliğine uygundur. Düşük güç tüketimi ile yüksek verimli tasıma sağlanabilir. Basit ve fonksiyonel olup uygulamada tarım, kimyasal, ilaç, kozmetik ve gıda endüstrisi gibi birçok alanda kullanılabilir.

Boyanmış çelik, galvanizli çelik ve ya paslanmaz çelik imalat yapılmaktadır. Gıdaya uygun epoksi boyalı üretimler, boya öncesi kumlama gibi özel yüzey işlemlerine tabi tutulmaktadır. Her türlü ihtiyaca ve ürüne uygun özel imalat yapılmaktadır.