Kendini Temizleyen Elevatör

Ürün Detayları

Kendi kendini temizleyen elevatör, yuvarlak şekilli ayarlanabilir alt başlığı ile taşınan ürünlerinin karışmasını en aza indirerek düşük hızda dikey iletimini sağlar. Tahıl, bakliyat ve yem endüstrisi için kullanımı idealdir.

Üst başlık standart çift parçalı imaldir. Üst başlık içerisinde malzemenin çarptığı ve sürtündüğü bölgelerde değişebilir çelik veya plastik aşınma plakaları vardır. Motordan redüktöre hareket V- Kayış kasnakla sağlanmaktadır. Redüktör tahrik miline doğrudan bağlıdır ve geri dönüş kilidi vardır. Tambur üzeri kauçuk ile kaplanmıştır. Böylece bandın kayması ve patinaj ortadan kaldırılmıştır.

Alt başlık yuvarlak şekillidir. Kovalar ile alt arasındaki mesafe hızlı, kolay ve hassas olarak ayarlanabilirler. Bu sayede alt kısımda malzeme birikmesi engellenir. Elevatör bandı gergi vidaları ile teleskopik olarak gerdirilir. Elevatör boruları 2 mm ve 3 mm’den imal edilmektedir. Boru uzunluğu maksimum 3m’dir. Standart konstrüksiyon; galvanizli çelik, boyalı çelik ve isteğe bağlı paslanmaz çeliktir.